Fotografije: Foto studio Z i CAJTuNG 

 

NOVA GRADIŠKA, 20.lipnja 2026. - Redovitu izvještajnu godišnju skupštinu, 17. lipnja u Gradskoj vijećnici održao je Ogranak Matice hrvatske u Novoj Gradiški, jedan od najaktivnijih nositelja kulturnog života grada. Skupštinu je vodilo radno predsjedništvo u sastavu Franjo Luketić,Nada Peleh i Ivanka Kikić. Daliborka Bilogrević izabrana je za tajnicu Ogranka, Zrinko Kapetanić, predsjednik Ogranka podnio je opsežno izvješće o radu za razdoblje od 14. listopada 2025. do 17. lipnja 2026. godine. U izvješću je istaknuo brojne kulturne, obrazovne, znanstvene i humanitarne aktivnosti koje je Ogranak uspješno proveo i realizirao. Posebno je izdvojio projekt „Fontana riječi“, edukativni program „U susret znanosti“, te uspješnu suradnju sa školama, kulturnim ustanovama, udrugama i gospodarstvenicima. Kapetanić je izrazio zadovoljstvo ostvarenom dinamikom rada, rastućim interesom građana za programe Ogranka te uključivanjem mladih u kulturne sadržaje. Istaknuo je kako će Ogranak i u idućem razdoblju nastaviti provoditi aktivnosti usmjerene na promicanje hrvatske kulture, jezika, znanosti i nacionalne baštine, uz poseban naglasak na nove projekte i daljnje jačanje suradnje s lokalnom zajednicom. Zahvalio je svim koji podržavaju njihov rad od gradskih institucija, gospodarstvenika do pojedinaca.  Uručena su priznanja članovima koji su svojim dugogodišnjim radom, zalaganjem i doprinosom posebno doprinijeli uspješnom djelovanju novogradiškog ogranka. Priznanja su dobili Nada Peleh, Mladen Terzić, Daliborka Bilogrević, Mirjana Zubović i Vjekoslava Bagarić.

 

Slične objave